Skip to content

BEELOG

BEELOG

Tasarım araştırması yapmak için bilmemiz gereken belirli bileşenler vardır, örneğin; kullanıcılar ve şirketin hitap ettiği kitle, şirketin işleyişi, araştırmaların teslim tarihi, var olan sorun. Kullanıcınız veya kitleniz hakkında daha fazla bilgi edinmek istiyorsanız, reklamın, var olan ürünün kim için olduğunu öğrenmeniz gerekir, bu bilgiler hedefinizi anlamanıza yardımcı olur.

Çalıştığınız şirket hakkında daha fazla bilgi edinmek ister misiniz? İlgili kişilerin hakkında internet sayfalarını veya Google bilgilerini okumamalısınız. Şirket kültürü hakkında daha fazla bilgi sahibi olabilmek için gerçek yorumları ve kişileri arayın ve onlardan objektif yorumlarını isteyin.

Şimdi ile son teslim tarihi arasında ne olması ve neler yapılması gerektiğini öğrenmek için, araştırmanın kapsamını ve amacını anlayın. Bu şekilde planlarınızı ve adımlarınızı organize edebilirsiniz. Daha iyi çözümler üretmek için problemler hakkında daha fazla şey bilmeniz gerekir. Sorunun kaynağını derinlemesine araştırın ve ardından şirketin vizyonlarını, değerlerini ve kurumsal olarak çalışmaya nasıl başladıklarını, şirketin tarihçesini anlayın. Var olan probleme çözüm araştırırken şirketin genel görüşleri ile paralel ilerlemesiniz.

Her zaman meraklı olmalı ve soru sormaya devam etmelisiniz, bakış açınızı genişletmek hayal gücünüzü geliştirir. Daha fazla bilgi topladığınızda, projenin sonraki adımları daha kolay olacaktır. Şirket ve proje hakkında daha fazla bilgi edindiğinizde, onların müşterileri için daha fazla değer katabilirsiniz. Bu size amaçlarımız olan verimlilik ve müşteri sadakatini sağlar.

Hadi Konuşalım

Bizimle büyümeyi deneyimlemeye hazır mısınız?