Skip to content

BEELOG

BEELOG

KALİTELİ İÇERİK OLUŞTURMAK İÇİN 8 ALIŞKANLIK

Yüksek kaliteli içerikler oluşturmak göründüğü kolay değildir. Bir strateji olmadan rastgele gönderiler yayınlamak veya bağlantıları değişiklik yapmadan yeniden yayınlamak etkili değildir. Artan organik erişim ve katılım oranları, verimlilik için önemli faktörlerdir.

Kaliteli içerik elde etmek için 8 ipucu:

Veri girdisi isteyin
Birçok küçük ve orta ölçekli işletmenin bir pazarlama ekibi vardır. Yeni fikirler ve yaratıcılık arıyorsanız, kıdemli bir ekip üyesinden girdi veya şirketin sosyal medyasında ne görmek istediklerini sorun. Hedef kitlemizde yankı uyandıran içerikler yayınlamamız gerektiğini unutmamak önemlidir. Ayrıca, müşterilerinize soru sormak verimli içerik yöntemi için iyi bir başlangıç noktasıdır.

Rekabeti denetleyin
Rakibinizin sosyal medya hesaplarını kontrol etmek ve kısa bir gezinti yapmak, pazarı anlamanıza yardımcı olur, ancak rakiplerin gönderilerini kopyalamamalısınız. Gönderi sıklığına bakın, aldıkları etkileşimi, hedef kitle boyutunu ve içerik kalitesini karşılaştırın ve analiz edin.

Sayfalarınızı denetleyin
Profillerinizi gözden geçirin ve dönemsel trendleri dikkatlice arayın. Hangi temalar ve içerik türleri en iyi performansı gösteriyor, bu günlerde trendler neler? Takipçileriniz en çok hangi gün ve saatlerde aktif? Kitleniz genç mi yaşlı mı, erkek mi kadın mı? Demografinizi ve eğilimlerinizi anlamak için yardımcı olabilir.

Sosyal medya trendlerine ayak uydurun
Sosyal medya trendlerini ve değişimlerini takip etmek zordur. Algoritmayı ve gönderi içeriğini anlıyorsanız, onlara istediklerini verebilirsiniz. Sizinle benzer konulara sahip sosyal medyadaki benzer kişi ve kuruluşları takip edebilir, yeni takipçiler için kolay erişim yolları bulabilirsiniz.

Kurumsal bir bakış açısıyla düşünün
En iyi performans gösteren sosyal medya sayfalarından bazıları, daha çok kültüre, insanlara, şirket girişimlerine, toplum desteğine ve ötesine odaklanan sayfalardır. Dijital pazarlama hedeflerinizi oluştururken, şirketinizin kültürü ve kuruluşunuzun toplumda nasıl algılanmak istediğini ve ne ile bilinmek istediğini düşünün.

Yalnızca pazarlama hedeflerini değil, kurumsal hedefleri de göz önünde bulundurun
Güçlü ve eksiksiz bir sosyal medya stratejisi, bir kuruluşun tüm departmanlarını kapsayan bir stratejidir. Sosyal medya stratejiniz, haftalık olarak yetenek kazanma ve yetenek elde tutma konularına odaklanmalıdır.

Tek Yönlü Profil Oluşturmayın
İçerik geliştirme, tek kaynaklı bir etkinlik olmamalıdır. Çoğu durumda, sosyal medyanız kuruluşunuzun tüm yönlerini temsil etmelidir. Kurum kültürünü ve reklamını genel kapsamlı tutmaya özen gösterin.

Özgünlük ve kaliteye odaklanın
Üçüncü taraf blog gönderileri ve stok fotoğrafları yayınlamak yerine, kişilerinizi, ürünlerinizi, hizmetlerinizi, tesislerinizi ve etkinliklerinizi öne çıkaran kendi içeriğinizi oluşturmaya odaklanın. Eşsiz içeriğin neredeyse her zaman genel içerikten daha iyi olduğunu unutmayın.

ARAMA MOTORU OPTİMİZASYONU(SEO) KULLANMAK İŞLETMEYE NASIL YANSIR ?

Markaların web sitelerinin arama motorlarına karşı uyumlu hale getirilme işlemine arama motoru optimizasyonu, kısaca SEO denir. SEO yöntemi markalara pek çok fayda sağlamaktadır, SEO ile amaç web sitesinin değerini artırarak arama motorunda daha üst sıralara çıkması ve dolayısı ile site ziyaretçi sayısının artırılmasıdır. SEO çalışmalarının

Daha Fazlası »

KALİTELİ İÇERİK OLUŞTURMAK İÇİN 8 ALIŞKANLIK

Yüksek kaliteli içerikler oluşturmak göründüğü kolay değildir. Bir strateji olmadan rastgele gönderiler yayınlamak veya bağlantıları değişiklik yapmadan yeniden yayınlamak etkili değildir. Artan organik erişim ve katılım oranları, verimlilik için önemli faktörlerdir. Kaliteli içerik elde etmek için 8 ipucu: Veri girdisi isteyinBirçok küçük ve orta ölçekli

Daha Fazlası »

TASARIM ARAŞTIRMASI NASIL YAPILIR ?

Tasarım araştırması yapmak için bilmemiz gereken belirli bileşenler vardır, örneğin; kullanıcılar ve şirketin hitap ettiği kitle, şirketin işleyişi, araştırmaların teslim tarihi, var olan sorun. Kullanıcınız veya kitleniz hakkında daha fazla bilgi edinmek istiyorsanız, reklamın, var olan ürünün kim için olduğunu öğrenmeniz gerekir, bu bilgiler hedefinizi

Daha Fazlası »

DİJİTAL REKLAMCILIKTA YAPAY ZEKANIN ROLÜ

Yapay zeka (AI) makinelerin deneyimlerinden yola çıkarak, yeni gelişmelere uyum sağlayarak, insan benzeri görevleri gerçekleştirebilmektedir. Yapay zeka gerçek ve sanal dünya arasında bir köprü kurarak etkileşimleri güçlendirir ve günlük hayatın ve iş hayatının her alanında etki kazanmaya devam etmektedir. Dijital reklamcılıkta yapay zekadan faydalanarak, daha

Daha Fazlası »

Hadi Konuşalım

Bizimle büyümeyi deneyimlemeye hazır mısınız?