Skip to content

BEELOG

BEELOG

Markaların web sitelerinin arama motorlarına karşı uyumlu hale getirilme işlemine arama motoru optimizasyonu, kısaca SEO denir.

SEO yöntemi markalara pek çok fayda sağlamaktadır, SEO ile amaç web sitesinin değerini artırarak arama motorunda daha üst sıralara çıkması ve dolayısı ile site ziyaretçi sayısının artırılmasıdır.

SEO çalışmalarının markanıza kazandıracağı değerler şunlardır;

*Kullanıcıların gözünde daha güvenilir bir imaj yaratmanızı sağlar. Bunun sebebi Algoritmik olarak ön sıralarda olan içeriklerin kalitesinin daha yüksek olduğu algısıdır.

*Marka bilinirliğinizin artmasına yardımcı olur. SEO çalışmaları ile dijital pazarlama alanında aktif olmak marka bilinirliğini artırmanın güzel bir yoludur. Kullanıcılar, dijital pazarlama yöntemleri ile çok kısa sürede markaya çekilebilirler, SEO geleneksel pazarlama yöntemlerinden daha hızlı sonuç veren bir faaliyettir.

*Ziyaretçi oranının artmasını sağlar. SEO çalışmalarının başlıca amacı, arama motorlarının web sitelerini daha iyi tanımalarını sağlamaktır. Bu durum web sitelerinin sıralamasını yükselttiğinden ziyaretçi oranını da artırmış olur. Ziyaretçi oranının artması kaliteli trafiğe ve yüksek satışlara yol açabilir. Hem dijital pazarlama kanallarının hem de geleneksel pazarlama kanallarının ortak amacı müşteri sadakati ve verimliliktir.

*Satış Oranınızı Artırır. SEO çalışmaları marka bilinirliği, güven veya site trafiğinin yanı sıra tüm bu süreç dahilinde satış oranlarına da etki eder. Süreç boyunca kullanıcıların müşterilere dönüşmesini sağlayan kurumsal SEO çalışması, satın alma sürecinde etkin rol oynar. Web sitesine olan trafiğin artması daha görünür olmaya, daha görünür olmak ise satışların artmasına sebep olur.

*Organik Reklam Fırsatı Verir. SEO çalışması özellikle Google Ads hizmeti üzerinde reklam anlamında büyük faydalar sağlayabilir. Normal şartlarda belirli bütçeler karşılığında reklam verilebilirken, başarılı SEO çalışmaları sayesinde organik bir şekilde reklam verilebilir. Özellikle rakip firmaların çalışma yapmaması halinde ilk sıraya yükselme şansı oldukça yüksektir. Bu durum marka bilinirliğinin daha kalıcı olmasına da imkan tanır.

Hadi Konuşalım

Bizimle büyümeyi deneyimlemeye hazır mısınız?