Skip to content

BEELOG

BEELOG

ARAMA MOTORU OPTİMİZASYONU(SEO) KULLANMAK İŞLETMEYE NASIL YANSIR ?

Markaların web sitelerinin arama motorlarına karşı uyumlu hale getirilme işlemine arama motoru optimizasyonu, kısaca SEO denir.

SEO yöntemi markalara pek çok fayda sağlamaktadır, SEO ile amaç web sitesinin değerini artırarak arama motorunda daha üst sıralara çıkması ve dolayısı ile site ziyaretçi sayısının artırılmasıdır.

SEO çalışmalarının markanıza kazandıracağı değerler şunlardır;

*Kullanıcıların gözünde daha güvenilir bir imaj yaratmanızı sağlar. Bunun sebebi Algoritmik olarak ön sıralarda olan içeriklerin kalitesinin daha yüksek olduğu algısıdır.

*Marka bilinirliğinizin artmasına yardımcı olur. SEO çalışmaları ile dijital pazarlama alanında aktif olmak marka bilinirliğini artırmanın güzel bir yoludur. Kullanıcılar, dijital pazarlama yöntemleri ile çok kısa sürede markaya çekilebilirler, SEO geleneksel pazarlama yöntemlerinden daha hızlı sonuç veren bir faaliyettir.

*Ziyaretçi oranının artmasını sağlar. SEO çalışmalarının başlıca amacı, arama motorlarının web sitelerini daha iyi tanımalarını sağlamaktır. Bu durum web sitelerinin sıralamasını yükselttiğinden ziyaretçi oranını da artırmış olur. Ziyaretçi oranının artması kaliteli trafiğe ve yüksek satışlara yol açabilir. Hem dijital pazarlama kanallarının hem de geleneksel pazarlama kanallarının ortak amacı müşteri sadakati ve verimliliktir.

*Satış Oranınızı Artırır. SEO çalışmaları marka bilinirliği, güven veya site trafiğinin yanı sıra tüm bu süreç dahilinde satış oranlarına da etki eder. Süreç boyunca kullanıcıların müşterilere dönüşmesini sağlayan kurumsal SEO çalışması, satın alma sürecinde etkin rol oynar. Web sitesine olan trafiğin artması daha görünür olmaya, daha görünür olmak ise satışların artmasına sebep olur.

*Organik Reklam Fırsatı Verir. SEO çalışması özellikle Google Ads hizmeti üzerinde reklam anlamında büyük faydalar sağlayabilir. Normal şartlarda belirli bütçeler karşılığında reklam verilebilirken, başarılı SEO çalışmaları sayesinde organik bir şekilde reklam verilebilir. Özellikle rakip firmaların çalışma yapmaması halinde ilk sıraya yükselme şansı oldukça yüksektir. Bu durum marka bilinirliğinin daha kalıcı olmasına da imkan tanır.

ARAMA MOTORU OPTİMİZASYONU(SEO) KULLANMAK İŞLETMEYE NASIL YANSIR ?

Markaların web sitelerinin arama motorlarına karşı uyumlu hale getirilme işlemine arama motoru optimizasyonu, kısaca SEO denir. SEO yöntemi markalara pek çok fayda sağlamaktadır, SEO ile amaç web sitesinin değerini artırarak arama motorunda daha üst sıralara çıkması ve dolayısı ile site ziyaretçi sayısının artırılmasıdır. SEO çalışmalarının

Daha Fazlası »

KALİTELİ İÇERİK OLUŞTURMAK İÇİN 8 ALIŞKANLIK

Yüksek kaliteli içerikler oluşturmak göründüğü kolay değildir. Bir strateji olmadan rastgele gönderiler yayınlamak veya bağlantıları değişiklik yapmadan yeniden yayınlamak etkili değildir. Artan organik erişim ve katılım oranları, verimlilik için önemli faktörlerdir. Kaliteli içerik elde etmek için 8 ipucu: Veri girdisi isteyinBirçok küçük ve orta ölçekli

Daha Fazlası »

TASARIM ARAŞTIRMASI NASIL YAPILIR ?

Tasarım araştırması yapmak için bilmemiz gereken belirli bileşenler vardır, örneğin; kullanıcılar ve şirketin hitap ettiği kitle, şirketin işleyişi, araştırmaların teslim tarihi, var olan sorun. Kullanıcınız veya kitleniz hakkında daha fazla bilgi edinmek istiyorsanız, reklamın, var olan ürünün kim için olduğunu öğrenmeniz gerekir, bu bilgiler hedefinizi

Daha Fazlası »

DİJİTAL REKLAMCILIKTA YAPAY ZEKANIN ROLÜ

Yapay zeka (AI) makinelerin deneyimlerinden yola çıkarak, yeni gelişmelere uyum sağlayarak, insan benzeri görevleri gerçekleştirebilmektedir. Yapay zeka gerçek ve sanal dünya arasında bir köprü kurarak etkileşimleri güçlendirir ve günlük hayatın ve iş hayatının her alanında etki kazanmaya devam etmektedir. Dijital reklamcılıkta yapay zekadan faydalanarak, daha

Daha Fazlası »

Hadi Konuşalım

Bizimle büyümeyi deneyimlemeye hazır mısınız?